O serwisie

Pacjenci często zastanawiają się, skąd wiadomo, że przepisane przez lekarza leki zadziałają, że są bezpieczne, w jakiej dawce i jak często powinny być przyjmowane i skąd pojawiły się informacje o działaniach niepożądanych wypisanych w ulotce przylekowej.

Odpowiedzi na te pytania poznaje się podczas przeprowadzania badania klinicznego, czyli w procesie, w którym cząsteczka nie będąca jeszcze lekiem zarejestrowanym i dopuszczonym do stosowania, oceniana jest pod względem bezpieczeństwa i skuteczności leczenia.

Serwis Pacjentwbadaniach został stworzony przez Agencję Badań Medycznych we współpracy z partnerami i uczestnikami rynku badań klinicznych.

Celem serwisu jest przedstawienie badań klinicznych wraz z najważniejszymi informacjami pomagającymi pacjentom oraz ich rodzinom w podjęciu decyzji o udziale w badaniu oraz w trakcie trwania badania klinicznego

Zachęcamy do zapoznania się ze stanowiskiem Pana Ministra Bartłomieja Chmielowca, Rzecznika Praw Pacjenta na temat praw pacjenta w badaniach klinicznych , 

 

Pan Minister Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta, o prawach pacjenta w badaniach klinicznych.

Opcje strony

do góry