Pacjenci w badaniach

https://pacjentwbadaniach.abm.gov.pl/pwb/badania-kliniczne/o-serwisie/109,O-serwisie.html
2021-10-25, 12:16

O serwisie

Pacjenci często zastanawiają się, skąd wiadomo, że przepisane przez lekarza leki zadziałają, że są bezpieczne, w jakiej dawce i jak często powinny być przyjmowane i skąd pojawiły się informacje o działaniach niepożądanych wypisanych w ulotce przylekowej.

Odpowiedzi na te pytania poznaje się podczas przeprowadzania badania klinicznego, czyli w procesie, w którym cząsteczka nie będąca jeszcze lekiem zarejestrowanym i dopuszczonym do stosowania, oceniana jest pod względem bezpieczeństwa i skuteczności leczenia.

Serwis pacjentwbadaniach.abm.gov.pl został stworzony przez Agencję Badań Medycznych we współpracy z partnerami i uczestnikami rynku badań klinicznych.

Celem serwisu jest rzetelne przedstawienie tematyki badań klinicznych wraz z najważniejszymi informacjami pomagającymi pacjentom oraz ich rodzinom w podjęciu decyzji o udziale w badaniu jak również w trakcie trwania badania klinicznego.

Zachęcamy do zapoznania się ze stanowiskiem Pana Ministra Bartłomieja Chmielowca, Rzecznika Praw Pacjenta na temat praw pacjenta w badaniach klinicznych , 

 

Pan Minister Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta, o prawach pacjenta w badaniach klinicznych.

Opcje strony