Broszura "Mity i fakty na temat badań klinicznych"

Badania kliniczne są niezbędnym filarem rozwoju medycyny i poprawy skutecznej opieki zdrowotnej dla społeczeństwa. Są one fundamentem w procesie rozwoju nowych terapii, szczególnie w przypadku chorób, dla których obecnie nie istnieją skuteczne metody leczenia.

Niestety powszechnie dostępne są liczne mity wokół badań klinicznych, które mogą prowadzić do nieporozumień i obaw wśród pacjentów. Warto zrozumieć fakty dotyczące badań klinicznych, aby móc podjąć świadomą decyzję o uczestnictwie.

Broszura ta została przygotowana we współpracy z partnerami serwisu Pacjent w badaniach klinicznych z myślą o pacjentach i ich bliskich, aby dostarczyć rzetelnych informacji na temat badań klinicznych oraz rozwiać popularne mity. Wierzymy, że dostęp do rzetelnych informacji pomoże pacjentom lepiej zrozumieć istotę badań klinicznych oraz korzyści i ryzyka, jakie mogą wynikać z ich uczestnictwa.

Uczestnictwo w badaniach klinicznych przyczynia się do rozwoju nowych terapii oraz do oceny skuteczności i bezpieczeństwa nowych produktów leczniczych.

Broszura dostępna jest również w zakładce LINK

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałem!

Opcje strony

do góry