Cześć, jestem Tadzik! – nowa postać w pediatrycznych badaniach klinicznych

Badania kliniczne prowadzone są we wszystkich grupach wiekowych, jednak wymagającą specjalnego podejścia oraz dodatkowego zaangażowania ze strony zespołu prowadzącego badanie jest populacja pediatryczna.

Wspierając najmłodszych pacjentów i ich rodziców w zrozumieniu procesów związanych z uczestnictwem w badaniach klinicznych, prezentujemy nową postać. To uroczy i przyjazny pan kapsułka o imieniu Tadzik. Tadzik to mały superbohater, który będzie towarzyszył dzieciom podczas całej ścieżki badania klinicznego. Tadzik jest bardzo towarzyski i ciekawski, a jego pasją są pediatryczne badania kliniczne.

Tadzik pełni rolę ambasadora badań klinicznych, który ma za zadanie uczyć dzieci i ich rodziców znaczenia, korzyści i zrozumienia obaw płynących z udziału w badaniach klinicznych. Jest przyjacielem i przewodnikiem dzieci w tym nieznanym świecie medycyny, a jednocześnie stwarza im poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Jest także symbolem nadziei i postacią, która inspiruje dzieci do odwagi. Przekazuje im, że ich udział w badaniach klinicznych może pomóc innym dzieciom i przyczynić się do odkrycia nowych leków i terapii. Tadzik odwiedza szpitale i ośrodki badawcze. Na swojej drodze spotyka lekarzy – badaczy, pielęgniarki, dzięki czemu nabywa ekspercką wiedzę, którą podzieli się właśnie z Tobą!

Opcje strony

do góry