Adam Niedzielski: Nie powinno zabraknąć szczepionek przeciw grypie

Powodem braku w aptekach szczepionek przeciw grypie jest rekordowe zainteresowanie pacjentów tą formą profilaktyki. – Niebawem kolejna partia trafi do naszego kraju. Liczba dostępnych szczepionek w tym roku przekroczy 2,5 mln, to prawie dwa razy więcej w porównaniu do roku ubiegłego – poinformował Adam Niedzielski.
Eksperci podkreślają, że zaszczepienie się przeciw grypie jest szczególnie istotne w sezonie 2020/2021, bo zbiega się on z pandemią. Na rynku pojawiły się szczepionki, ale bywają czasowe kłopoty z ich dostępnością. Szef resortu zdrowia powiedział na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, że dostawy są stopniowo realizowane.
– Najlepiej zaszczepić się w okolicy listopada, więc jest jeszcze trochę czasu przed nami. Zwiększyliśmy wydatnie liczbę dostępnych szczepień w Polsce. Początkowo zamówiliśmy 1,8 mln. W tej chwili możemy liczyć, że będzie to liczba powyżej 2,5 mln. W ubiegłym roku zaszczepiło się 1,5 mln osób. Zwiększymy prawdopodobnie dwukrotnie tę liczbę, a jeżeli będzie takie zapotrzebowanie na rynku, to oczywiście będziemy szukali dalszych rozwiązań – poinformował Adam Niedzielski.
 
Pełna treść informacji na temat szczepionek przeciwko grypie znajduje sie naportalu Termedia.

Opcje strony

do góry