O serwisie

Pacjent w badaniach klinicznych (PwBK) to serwis informacyjny, który powstał w celu dostarczenia wiedzy pacjentom oraz ich rodzinom o badaniach klinicznych. Badania kliniczne dają szansę na alternatywne opcje terapeutyczne. Ważne, aby pacjenci posiadali możliwość świadomoego wyboru ścieżki leczenia, dlatego kluczowe staje się dostarczanie wiedzy na temat badań klinicznych. 

W serwisie pacjenci, lekarze oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz ochrony zdrowia znajdą najważniejsze informacje na temat standardów, procedur i wymagań dotyczących procesu prowadzenia badań klinicznych, szczegółowe informacje dotyczące udziału w badaniu klinicznym, historie uczestników badań, jak również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zaprezentowane w przystępny sposób. Serwis powstał, aby pacjenci mogli otrzymać wiarygodne informacje na temat badań klinicznych, na podstawie których będą mogli podejmować decyzje związane z uczestnictwem w badaniu klinicznym.

Serwis pacjentwbadaniach.abm.gov.pl został stworzony przez Agencję Badań Medycznych we współpracy z partnerami i uczestnikami rynku badań klinicznych.

Zachęcamy do zapoznania się ze stanowiskiem Pana Ministra Bartłomieja Chmielowca, Rzecznika Praw Pacjenta na temat praw pacjenta w badaniach klinicznych , 

 

Pan Minister Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta, o prawach pacjenta w badaniach klinicznych.

Opcje strony

do góry